FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Nowy Regulamin Ogame Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Old Shatterhand
Administrator
<font color=orange>Administrator</font>Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 492
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 11:14 pm Powrót do góry

1. Konta

1.1. Na koncie może grać tylko jedna osoba.
1.2. Gracz może posiadać tylko JEDNO konto na Universum.

2. Zasiadanie konta

Dopuszczone jest jednokrotne logowanie się na czyjeś konto, tylko i wyłącznie w celu włączenia urlopu, przy spełnieniu następujących warunków:

2.1. Wysłania w ciągu 48 godzin od momentu zalogowania się (czyli podczas trwania urlopu) do Operatora Gry informacji z podaniem dnia i godziny zalogowania, która zostanie odnotowana w profilu gracza.
2.2. Jeżeli po zalogowaniu okaże sie, że nie można włączyć urlopu, należy się wylogować (dopuszcza się wydanie surowców na budowę budynków, badań lub jednostek w stoczni, ale wtedy traci się możliwość ponownego zalogowania w celu włączenia urlopu).
2.3. Nie są dopuszczalne żadne fleet save'y nawet wtedy, gdy nie można włączyć urlopu z powodu aktywnej floty lub pracującej stoczni.
2.4. Jeżeli po zalogowaniu okaże się, że urlop można włączyć za np. kilka godzin, gracz ma obowiązek po stwierdzeniu takiego faktu skontaktować się z Operatorem i powiadomienia o konieczności ponownego zalogowania się w terminie późniejszym, w celu włączenia urlopu.
2.5. Stwierdzenie przez Operatora innych działań na koncie, niż wyżej wymienione, automatycznie oznacza karę dla obu kont z powodu dzielenia konta.
2.6. Przy spełnieniu powyższych warunków zgłoszenie jest automatycznie akceptowane i nie wymaga potwierdzenia Operatora.

Wskazówka: Jeśli nie jest możliwe włączenie urlopu, a upewniono się, że nie trwa budowa statków, budynków lub badań pomocne okazać się może kliknięcie "Przelicz" w zakładce surowce na każdej z planet gracza, któremu uaktywniamy urlop.
3. Wielokontowość
3.1. Zarządzanie więcej niż jednym kontem na Universum jest niedozwolone.
3.2. Jeżeli kilku graczy (np. rodzeństwo itp) posiada wspólny dostęp do Internetu, na przykład sieci osiedlowe, kafejki internetowe, sieci akademickie, nie mogą wówczas wystąpić żadne cechy wspólne między kontami (ten sam sojusz jest dozwolony). Zabroniony jest również kontakt flot miedzy takimi kontami np. transporty, wzajemne ataki, ataki związku, wspólna obrona itp. W przeciwnym wypadku konta mogą zostać potraktowane jako multi i zablokowane.
3.3. Fakt wspólnej gry trzeba zgłosić Operatorowi przed rozpoczęciem gry. Odwołania (w przypadku braku takiego zgłoszenia) od graczy po nałożeniu blokady na konto nie będą rozpatrywane.

4. Pushing

4.1. Jako pushing rozumiane są wszelkie transporty surowców od gracza z mniejszą liczbą punktów do gracza silniejszego. Tyczy się to także surowców uzyskanych poprzez wymuszenie.

- Wszelkie formy pushingu są zabronione, za wyjątkiem sytuacji opisanych w pkt 4.4, 4.5 oraz 4.6.
- Pożyczki i premie są zabronione.
- Handel musi zostać zakończony w przeciągu 24 godzin.
- Jeśli otrzymałeś surowce od gracza słabszego od siebie, nie możesz ich zatrzymać. Należy zgłosić ten fakt do właściwego dla danego Universum Operatora Gry.

4.2. Za pushing ukarany może być również gracz, który:

- Celowo składuje surowce na własnych planetach, aby zezwolić na ich odbiór przez (wielokrotny) atak.
- Dokonuje ataku słabszymi flotami, aby powstało pole szczątków do odzyskania surowców.
- Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by jedno konto otrzymywało surowce bez wysyłania czegoś w zamian (handel) lub stosuje przeliczniki / ceny dumpingowe.

4.3. Moonmaking

Ataki organizowane pomiędzy dwoma graczami w celu zniszczenia floty jednego z nich i utworzenia księżyca (tzw. Moonmaking) są dozwolone wg poniższych reguł:
- Szczątki mogą zostać zebrane tylko przez właściciela zniszczonej floty lub słabszego gracza (wg statystyk punktów).
- W przypadku strat po obu stronach, gracze muszą podzielić się szczątkami proporcjonalnie do swoich strat.

4.4. Pomoc sojuszu przy odbudowie

Gracz otrzymujący pomoc przy odbudowie od swojego sojuszu jest zobowiązany przedstawić raport wojenny swojemu Operatorowi Gry, zanim otrzyma jakąkolwiek pomoc i to Operator Gry musi ustalić warunki odbudowy bądź całkowicie jej zabronić.

4.5. Postępowanie przy atakach ACS

- Podczas wspólnego (łączonego) ataku podział surowców następuje automatycznie w momencie ataku. Podczas walki skrypt oblicza całkowitą ładowność wszystkich statków i dzieli zrabowane surowce proporcjonalnie do ładowności.
- Gracze nie mogą dzielić się łupami po zakończeniu ataku. Wyjątkiem jest sytuacja, w której Operator Gry zezwala na podział zrabowanych surowców, po uprzednim poinformowaniu o łączonym ataku, w którym słabszy gracz użycza transportów, a silniejszy floty. (patrz Wypożyczanie Recyklerów)

4.6. Wypożyczanie Recyklerów

- Wysyłanie surowców do silniejszego gracza po udzieleniu mu pomocy w postaci pożyczki recyklerów jest dozwolone tylko po wysłaniu odpowiedniego zgłoszenia do Operatora Gry. Brak zgłoszenia pożyczki recyklerów kwalifikuje gracza do blokady konta z powodu pushu.
- Zyskami z zezłomowanej floty można dzielić się dowolnie, o ile podział ten nie narusza zasady pushu. Wszelkie przejawy wspomagania takimi podziałami silniejszego konta kosztem słabszego będą traktowane jak push. Głos decydujący w takiej sprawie ma zawsze Operator Gry.

5. Bashing

Zasada bashingu uniemożliwia zbyt częste atakowanie jednej planety/księżyca przez tego samego gracza. Więcej niż 6 ataków na planetę/księżyc w ciągu jednego dnia (od godziny 0:00 do 24:00) będą definiowane jako Bash i są niedopuszczalne.

5.1. Bash nie dotyczy:

- Ataków rakietowych.
- Zestrzelenia sond szpiegowskich.
- Atakujących flot, które uległy całkowitemu zniszczeniu.
- Wysłania pojedynczej sondy szpiegowskiej z misją "Atakuj" w celu utworzenia Pola Zniszczeń.
- Bitew pomiędzy członkami sojuszy będącymi w stanie wojny. Jednakże wojna musi zostać wypowiedziana na forum gry zgodnie z regulaminem wojen na 12 godzin przed nadejściem częstych ataków. Na stronie zewnętrznej sojuszu musi widnieć wypowiedziana wojna wraz z odnośnikiem (linkiem) do odpowiedniego tematu na Forum Ogame. W temacie deklaracji wojny nazwy obu sojuszy muszą zostać wymienione poprawnie. Wypowiedzenie wojny może być skierowane tylko przeciwko sojuszom, a nie pojedynczym graczom. Przyjęcie wypowiedzenia wojny nie jest wymagane do jej rozpoczęcia.

6. Zamiana kont

6.1. Każde oddane konto jest powiązane z osobą, której adres e-mail jest adresem stałym na koncie. Jeżeli użytkownicy zamienią/przekażą konta bez powiadomienia Operatora Gry, to późniejsze zażalenia nie będą uwzględniane.
6.2. Na koncie nie zostaną dokonane żadne zmiany, dopóki właściciel konta nie złoży wniosku za pośrednictwem stałego adresu e-mail, który jest powiązany z tym kontem.

7. Bugusing

7.1. Wykorzystywanie błędów w oprogramowaniu dla własnej korzyści (tzw. bug-using) jest zabronione. Każdy gracz jest zatem zobowiązany do niezwłocznego zgłoszenia odkrytych bugów do Super Operatora Gry.
7.2. Używanie bugów dla własnej korzyści jest karane blokadą konta na czas dłuższy niż 40 dni na wszystkich uniwersach. Omijanie wewnętrznych zabezpieczeń gry jest niedozwolone i jest traktowane także jako bug-using.
7.3. Wszelkie próby spowolnienia pracy serwera mogą być potraktowane jako bug-using.

8. Wymuszenia

Wymuszenia i groźby, które mają odniesienie do prawdziwego życia, mogą (w zależności od ich skali) prowadzić do czasowego, bądź stałego wykluczenia z całej oferty OGame (Gra, Forum, Irc). Groźby odnoszące się do gry są dozwolone.

9. Język w polskim obszarze OGame

Język polski jest obowiązującym językiem w grze. Obcojęzyczne wiadomości / strony sojuszowe oraz obrazy graczy mogą doprowadzić do blokady konta.

10. Wulgarne wiadomości, obrazy graczy, podszywanie się oraz spam

10.1. Wysyłanie wulgarnych, bądź obraźliwych wiadomości do innych graczy jest niedozwolone i prowadzi do blokady konta.
10.2. Zabronione są wulgarne bądź obraźliwe nazwy planet, sojuszy itd.
10.3. Stosowanie "pseudocenzury" (np: gwiazdkowania, zmiany pojedynczych liter itd.) będzie także uznawane za obrazę gracza.
10.4. Zabronione są wszystkie działania, których celem jest "podszywanie" się pod członków Teamu OGame.
10.5. Nie wolno w nicku, nazwach planet oraz sojuszy używać słów: admin, administrator, go, sgo i podobnych.
10.6. Spam, bez względu na formę (wiadomości, raporty szpiegowskie) mający na celu utrudnianie gry graczowi jest niedozwolony.
10.7. Wielokrotne wysyłanie tej samej wiadomości, lub dużej ilości nieistotnych wiadomości do Operatora Gry może być uznane za spam.
10.8. Korzystanie z funkcji Poskarż się/Donieś w celu przesłania wiadomości, która nie zawiera złamania reguł (np. zaproszenia do sojuszy) jest niedozwolone.

11. Niedostosowanie się do powyższych reguł

11.1. W zależności od złamanej reguły gracz może zostać ukarany blokadą konta od 1 dnia do kasacji.
11.2. System kar zamieszczony jest w Tabeli Kar, która znajduje się na forum gry.
11.3. Osobą, z którą należy się kontaktować w sprawie bana jest Operator Gry, który nałożył blokadę konta. Powody blokad są zawsze dostępne na pręgierzu Universum.
11.4. Każda wiadomość przesłana do Operatora musi zawierać wszystkie istotne dla sprawy informacje. W tym celu została przygotowana strona [link widoczny dla zalogowanych] W przypadku braku istotnych informacji, czas opracowania zgłoszenia może ulec wydłużeniu.
11.5. Nieznajomość Zasad Gry nie zwalnia z ich przestrzegania.

12. Zarządzenia i ogłoszenia

12.1. Administracja Gry umieszcza ogłoszenia i swoje zarządzenia na forum gry.
12.2. Administracja Gry ma prawo do zmiany Zasad Gry w każdym momencie, powiadamiając o zmianie na 2 tygodnie przed wejściem ich w życie.

13. OWU

Dla graczy, którzy z powodu ustanowionego prawa, niepełnoletności, narodowości albo innych powodów nie mogą prawnie zgodzić się na Ogólne Warunki Umowy (OWU), zostaną one dodatkowo przypominane przy okazji komentarzy i interpretacji wewnątrz gry. W takim przypadku gracz nie jest prawnie związany z OWU, jednak podlega jego ograniczeniom w zakresie związanym z grą.


Powyższe Zasady Gry obowiązują od 24 lipca 2006 roku.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
 
Regulamin